طراحی سایت | هاست و دامنه
Windows 7 و Windows XP همچنان پا برجا
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۴
پاک کردن تاریخچه جستجوی گوگل از همه دستگاه‌ها
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۴
نمایش همه

آیا درایوهای نوری هنوز کاربرد دارند؟

درایوهای نوری که می‌توانند سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌ها و بعضی اوقات دیسک‌های بلو ری را بخوانند و رایت کنند، برای زمان زیادی بخش مهمی از دنیای PCها بوده‌اند. امروزه مصرف دیسک‌ها کمتر شده است و مثلا بیشتر کاربران موسیقی‌ها و فیلم‌های خود‌شان را دانلود می‌کنند و کمتر کسی آن‌ها را بر روی دیسک‌ها خریداری می‌کند.

تولیدکنندگان PCها دلایل خوبی برای کنار گذاشتن درایوها دارند. برخلاف CPUها و SSDها، سایز درایوهای نوری را نمی‌توان خیلی کوچک کرد. در این صورت باید حجم لپ تاپ‌ها کمی بیشتر باشد که این مورد رضایت کاربران نیست.

اما شاید کنار گذاشتن کلی آن کار چندان جالبی نباشد. ما باید راهی برای دسترسی به رسانه‌های قدیمی داشته باشیم و در صورتی می‌توانیم به سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌هایمان دسترسی داشته باشیم که این درایوها هنوز هم در لپ تاپ‌ّها وجود داشته باشند.

درایوهای نوری مزیت‌های دیگری هم دارند. بعضی برنامه‌ّها مثل  VeraCrypt به آن‌ها برای بوت فوری نیاز دارد. حتی خیلی وقت‌ها یک سی‌دی موسیقی هدیه می‌گیریم یا مستقیما از فروشگاه‌ها آن را خریداری می‌کنیم. در این صورت نبود درایو نوری می‌توانید برای ما آزار دهنده باشد.

اگر لپ تاپی سبک و کم حجم می‌خواهید و از طرفی به درایوهای نوری احتیاج دارید، می‌توانید درایو نوری اکسترنال برای لپ تاپ خود تهیه کنید و زمانی که در خانه هستید از آن استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + یازده =