طراحی سایت | هاست و دامنه
قابلیت پنهان اپل واچ: اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۴
شبکه‌تان را وزن کنید: ابزارهایی برای بنچمارک LAN
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۴
نمایش همه

ساخت PDF در سه سوت! آموزش نرم‌افزار pdfFactory

نرم‌افزارهای زیادی برای تبدیل انواع فرمت‌ها به PDF وارد بازار شده است، اما عمده‌ترین آن‌ها دارای مشکلاتی بوده و استفاده سریع و ساده آن‌ها برای کاربران میسر نیست. کاربران ابزاری می‌خواهند که فارغ از فرمت فایل خود یا نوع قلم و اندازه و فایل‌های اسکریپت و… خیلی سریع PDF بسازند و بتوانند علایق خود را نیز اعمال کنند. استفاده از نرم‌افزار حرفه‌ای مانند Adobe Acrobat Professional نیز برای همه میسر نیست و مشکلات خاص خودش را دارد.

اما pdfFactory Pro این خلاء را پر کرده و با شیوه‌ای جالب و سریع هر فایلی را به PDF تبدیل میکند. این برنامه مانند یک چاپگر روی سیستم نصب می‌شود و شما برای تبدیل هر فایلی به PDF کافی است گزینه Print فایل مربوطه را اجرا کنید. پس از نصب pdfFactory Pro، آیکون این نرم‌افزار به بخش Printer and Fax اضافه می‌شود.

ساخت  PDF

هر فایلی که می‌خواهیدPDF آن را بسازید، باز کرده، از منوی File گزینه Print را انتخاب کنید. در ابزار Print از بخش Name چاپگر pdffactory Pro را انتخاب کنید تا فایل شما به این ابزار منتقل شود. در کمتر از چند ثانیه PDF شما آماده شده و کافی است در ابزار pdfFactory Pro گزینه Save را بزنید و PDF را ذخیره کنید.

در این ابزار قابلیت‌هایی نهفته است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید PDF بهتر و سفارشی‌تری بسازید. برخی از این قابلیت‌ها به شرح زیر هستند:

  • پیش‌نمایش: می‌توانید پیش از ذخیره PDF آن را ببینید. از ابزار pdfFactory Pro گزینه View PDF را کلیک کنید.
  • برچسب‌گذاری: می‌توانید به صفحات PDF ساخته‌شده مطالبی مانند تاریخ، شماره صفحه و برچسب‌های مختلف اضافه کنید. برگه Stamp را انتخاب و از فرمت‌ها و برچسب‌های آماده‌ای که وجود دارد، استفاده کنید. می‌توانید با گزینه New یک برچسب جدید تعریف و استفاده کنید. از همین بخش می‌توانید مکان درج برچسب، تعداد صفحات و تنظیمات دیگر را انجام دهید.

  • جاسازی‌ فونت: می‌توانید فونت‌های استفاده‌شده در فایل را به PDF اضافه کنید تا پس از انتقال به یک سیستم دیگر، هیچ مشکلی نداشته باشید. برگه Font را کلیک کنید. فونت‌های استفاده‌شده را می‌بینید. می‌توانید این فونت‌ها را با گزینه Embed All در PDF جاسازی کنید.

  • تعریف رمز عبور: می‌توانید برای بالا بردن امنیت، روی PDF رمز عبور تعریف کنید. وارد برگه Security شوید و تیک Use PDF Security و View Document … را بزنید. رمز عبور را تعریف کرده، با انتخاب گزینه‌های زیر آن مشخص کنید، برای انجام چه کارهایی روی این فایل باید از رمز عبور استفاده شود.

  • ساخت PDF لینک‌ و بوک‌مارک: با این نرم‌افزار کوچک حتی می‌توانید از لینک‌ها و بوک‌مارک‌ها هم PDF بسازید. وارد برگه‌های Link و Bookmarks شوید و این قابلیت‌ها را فعال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =