طراحی سایت | هاست و دامنه
سه مدل جدید از گوشی های همراه بلک بری به زودی معرفی می شود
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۴
ساخت PDF در سه سوت! آموزش نرم‌افزار pdfFactory
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۴
نمایش همه

قابلیت پنهان اپل واچ: اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون

به نظر شما آیا وجود یک pedometer (گام‌ شمار) برای این که یک وسیله به عنوان دستگاه سنجش سلامت بدن شناخته شود، کافیست؟ مسلما خیر.
همان طور که می دانید اغلب این گونه گجت‌ ها به حسگر ضربان قلب نیز مجهزند تا وضعیت سلامت بدن را به طور دقیق بررسی و ثبت نمایند. ساعت هوشمند اپل می گوید که سنسور به کار رفته در اپل واچ چیزی فراتر از یک حسگر ضربان قلب معمولی است و ظاهرا گفته اپل صحت دارد و اپل واچ در این مورد از دیگر رقبا پیشی گرفته است.
گروه iFixit به تازگی پس از کالبد شکافی اپل واچ متوجه قابلیت جالبی در این ساعت شده است. به گفته این گروه، سنسور ضربان قلب اپل واچ یک حسگر معمولی نیست، در واقع این سنسور یک Pulse Oximeter است که به گجت اجازه می دهد تا بدون نیاز به نفوذ در بدن, میزان اکسیژن خون را اندازه‌گیری کند.
عملکرد این سنسورها بسیار شبیه حسگرهای ضربان قلب می باشد، به نحوی که با تاباندن نور به پوست و اندازه گیری تغییرات حجم خون به ازای هر پالس، میزان تقریبی اکسیژن خون را می‌سنجد. اگر شما یک کوهنورد و یا دونده هستید، این وسیله می تواند به کنترل وضعیت سلامت بدن و میزان اکسیژن خونتان کمک بسیاری کند، مخصوصا اگر بیماری‌ های تنفسی نظیر آسم داشته باشید.
اینک سوالی که برای خیلی از ما به وجود می‌آید, این است که چرا کمپانی اپل در مورد این قابلیت چیزی نگفته است؟
به نظر کارشناسان گروه iFixit مهم‌ ترین علت این پنهان‌ کاری، مقررات سازمان غذا و داروی آمریکا یا FDA می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر بایستی منتظر واکنش سایر کارشناسان، به ویژه مسئولین اپل بمانیم.
<span style="font-size: 10.6666669845581px;">ساعت اپل</span>
ساعت اپل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 17 =