طراحی سایت | هاست و دامنه
اگر ویندوز ۱۰ موفق نشود
می 7, 2015
آیا درایوهای نوری هنوز کاربرد دارند؟
می 7, 2015
نمایش همه

Windows 7 و Windows XP همچنان پا برجا

شاید به همین خاطر است که آپدیت ویندوز ۱۰ برای  کاربران  ویندوز ۷ یا XP رایگان ارائه خواهد شد، به نظر می‌رسد که  کاربران قدیمی مایکروسافت قصد ترک سیستم عامل قدیمی خود را ندارند.

طبق آمار ارائه شده از سوی سایت نت مارکت در بهمن ماه کاربران سیستم عامل ویندوز ۷ حدود ۵۶ درصد از کاربران ویندوزی بازار را تشکیل می‌دهدو از طرفی نزدیک به ۱۱ ماه است که این درصد به همین صورت باقی مانده است. همینطور کاربران ویندوز XP که درچند ماه گذشته  حدود ۱۳ درصد از کل کاربران ویندوزی را تشکیل می‌داده‌اند، حالا ۱۸ درصد از بازار را از آن خود کرده‌اند.

مایکروسافت مکرراً اعلام داشته است که کاربران ویندوز XP در خطر مشکلات امنیتی هستتند. مایکروسافت به طور رسمی پشتیبانی از این سیستم عامل را متوقف کرده است، اما همچنان تعداد کثیری از کاربران ترجیح می‌دهند از نسخه‌های قدیمی ویندوز استفاده نمایند.

در همین احوال ویندوز ۸ و ۸٫۱ با استقبال زیادی روبرو نشدند و در نهایت ویندوز ۸ و ۸٫۱ توانستند به سهم ۹ درصدی در بازار دست یابند.

اگر آمار کاربران ویندوز ۸ و ۸٫۱ را با هم ترکیب کنیم به نتایج جالبی می‌رسیم. مثلا در طی یک سال گذشته به طور پیوسته شاهد افزایش از ۱۱ به ۱۳ درصد از سهم بازار بوده‌ایم و در طی تعطیلات بیشترین پیشرفت را تجربه می‌کنیم اما کم کم با شیب ملایم شاهد سقوط این سهم از کاربران ویندوز هستیم.

در مورد مرورگر اینترنتی مایکروسافت “اینترنت اکسپلورر” می‌توان گفت این مرورگر توانسته سهم خود را در بازار با توجه به رقبای سر سخت خود  ثابت نگه دارد که بدین معناست چیزی در حدود ۲۲ درصد از کل کاربران ویندوزی از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند.


چرا این موضوع اهمیت دارد؟

در حال حاضر کاربران مایکروسافت سر سختانه در پی حفظ سیستم عامل قدیمی خود هستند و قصد ترک این سیستم عامل را برای نسخه‌های بالاتر ندارند. اگر تقسیم بازار بین سیستم عامل‌های مختلف مد نظر ما باشد این موضوع اشکالی ندارد اما باید بدانیم که مایکروسافت به ساخت مدل اقتصادی پیشرفته ادامه داده است و نیاز به مشارکت کاربرانش در این طرح های جدید دارد. کاربران ویندوز XP از این هدف بسیار دور هستند، اما می‌توان به کاربران ویندوز ۷ امیدوار بود تا با ارتقای سیستم عامل خود به ۸ و ۸٫۱  برای پیش برد اهداف این شرکت با آن‌ها همکاری کنند. چیزی که ذهن خیلی از کارشناسان را مشغول کرده این است که مایکروسافت دیگر باید دست به چه اقدامی بزند تا بتواند  کاربران ویندوز XP و ۷ را راضی به استفاده از جدیدترین نسخه‌های ویندوز نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − چهار =